Дитяча художня студія Марії Корпанюк "Кольорові пальчики"

Про студію

“Коли учень готовий, приходить вчитель” – гласить древня мудрість.
Таким учнем виявився маленький хлопчик Назарчик Шпаргало, який, разом зі своїм дідусем Євгеном, ходив коридорами Спілки художників у пошуках вчителя і випадково зустів мене.
Отак і розпочалася моя робота з дітьми. Вони, діти, з’являлися, як гриби після дощу. У 2008 році на моїй персональній виставці у виставковій залі Спілки художників зі мною експонували свої малюнки 13 дітей.

Мистецький проект “Марія Корпанюк і діти” об’єднує протягом 8 років сотні дітей.

У 2010 році я організувала “Дитячу художню студію Марії Корпанюк”, яку діти назвали на честь однієї з наших виставок “Кольорові пальчики”.
У студії навчаються діти віком від 5 до 15 років. Інколи ми приймаємо у свої ряди навіть дуже маленьких художників, які, відвідавши студію зі своїми братиками та сестричками, не хочуть її покидати.
На заняттях діти малюють, ліплять з глини, вирізають з паперу. Це студія, де дитина знайомиться з усіма мистецькими матеріалами, такими як: гуаш, акварель, акрил, пастель суха та олійна, воскові олівці, фломастери, маркери, гелеві ручки, і, звичайно, гончарна глина – улюблений матеріал, який обожнюють всі без винятку юні художники. З глини ми ліпимо різні вироби та розмальовуємо їх фарбами.

За час існування студії діти неодноразово експонували свої роботи на різних виставках:

 2008 р. – Мистецький проект “Марія Корпанюк і діти”
 2009 р. – Виставка “Я люблю малювати”
 2010 р. – Виставка “Веселчині діти”
 2011 р. – Виставка “Кольорові пальчики”
 2011 р. – Виставка дитячого малюнку в центрі “Є”
 2012 р. – Виставка “Глиноманія. Фарбомагія”
 2013 р. – Виставка “Сонячні зайчики”
 2013 р. – Виставка дитячого малюнку присвячена дню Св. Миколая
 2014 р. – Виставка до Дня міста Івано-Франківська у Обласній філармонії

До кожної виставки ми готуємо барвисті буклети, в яких відображена творчість дітей і їх цікаві біографії. На виставках юні митці отримують подяки та цінні подарунки.

В організації виставок нам допомагають багато благодійників, за що ми з дітьми висловлюємо їм щиру подяку. Це: Івано-Франківська обласна організація спілки художників України, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, Управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики, Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – п. Роман Онуфріїв, гуртівня канцтоварів “Ваш партнер” – п. Людмила Дорошенко, кінотеатр “Люм’єр” – п. Лідія Шкрібляк, Голова правління ВАТ “Прикарпаттяобленерго” п. Олександр Бубен, директор СПО 2467 ORIFLAME п. Світлана Кочкіна, Майстерня української вишивки “Любава” – п. Любов Драгомирецька, магазин “Оксамит” – п. Лілія Когутяк, крамниця посуду та декору “12 персон” – п. Надія Мануляк, художниця п. Зоряна Гошовська, фотограф п. Юрій Рильчук, родина п. Олени та п. Сергія Бойчуків, п. Роман Петрів, п. Юрій Симочко, п. Петро Шкутяк, наш постійний дизайнер п. Наталка Вінтонюк.

Тисячі малюнків і ліплених із глини робіт покинули стіни студії та оселилися в домівках дітей, в їхніх школах, побували на інших виставках, були подаровані близьким людям.

В 2015 році діти нашої студії взяли участь в мистецькому аукціоні, де їхня спільна робота “Спогади про Крим” (розм. 110х70) була куплена за 1000 грн і ці гроші були передані бійцям АТО, за що студія отримала подяку від правління Івано-Франківської обласної організації спілки художників України.

Улюбленими ласощами наших студійців є хліб з медом. Ним діти частуються на відкриттях виставок і у вільний від занять час.

Трудились ми щоденно.
Як бджоли мед у соти,
Складали ми до виставки
Свої нові роботи.
Вам виставка розкаже,
Які ми і про те,
Що ростемо ми швидко
І наш талант росте.

Це слова з одного із віршів, які я присвячую своїм юним колегам. Віршів про малювання назбиралося на невеличку збірку, яку мені хотілося б ілюструвати дитячими роботами.
Це плани на майбутнє.

А зараз ми готуємося до свого першого маленького ювілею. 1 червня 2015 року в День захисту дітей нам виповниться 5 років. Саме в цей день у 2010 році було створено студію. Наша виставка, приурочена до цього свята, буде експонуватися в кінотеатрі “Люм’єр” зі щедрої згоди п. Лідії Шкрібляк.

Якщо ти любиш, друже,
Ліпити й малювати,
То раді ми й тебе
У студії вітати.

Марія Корпанюк