Дитяча художня студія Марії Корпанюк "Кольорові пальчики"

Премія Антонія ван Дейка для Володимира Гуменного

Якщо ви відвідуєте мистецькі виставки, якщо ви наближені до Національної спілки художників України, — ім’я Володимира Гуменного вам знайоме. Можливо, у вашій оселі висять графічні або живописні твори цього талановитого художника. Якщо ні, а я в цьому впевнена, для вас це ім’я одне з багатьох. Ви не знайдете в книгарнях, бібліотеках каталогів чи монографій цього художника, він не нагороджений жодною всеукраїнською чи обласною мистецькою премією, про нього не пишуть газети і журнали, проте такий художник живе в нашому місті і про нього знає світ. У світових каталогах його ім’я стоїть поряд з такими титанами від мистецтва, як Альбін Бруновський, Олександр Архипенко, Сальвадор Далі, Генрі Мур, Джакомо Монцу.

Учень славного снятинського митця Ярослава Лукавецького, 100-річчя якого ми святкуватимемо наступного року, завдяки проникливому вчителеві уже в дитинстві знав, що буде художником і тільки художником. Навчаючись у мистецьких школах Києва і Львова, він підтвердив своє бажання. В 1986 р. вступає до Національної спілки художників. Його роботи окрім України експонувались на міжнародних виставках у Бельгії, Болгарії, Індії, Іспанії, Італії, Канаді, Кореї, Литві, Македонії, Словакії, США, Тайвані, Фінляндії, Японії (понад 100 виставок).

Його персональні виставки відбулися у Вільнюсі (1985), Братиславі (1986), Монреалі й Оттаві (1990), Москві (2000). Роботи зберігаються в музеях Іспанії, Італії, Кореї, Литви, Польщі, Росії, США та в приватних збірках у багатьох країнах світу.

Володимир Гуменний — член Графічного клубу (Філадельфія, США, 1994 р.), член-кореспондент Міжнародної академії модерного мистецтва (Рим, Італія, 2001 р.), заслужений художник Міжнародної академії модерного мистецтва (Рим, Італія), академік, професор Міжнародної академії літератури, мистецтва і науки «Сгесі-Магіnо» (Версаль-Турин, Італія).

1990 року отримав гран-прі на міжнародній виставці в Сеулі. У 2002-2006 рр. здобув бронзову медаль Міжнародної академії модерного мистецтва, спеціальну міжнародну нагороду «Трофей медузи» XXVI (Рим, Італія, 2005 р.) і ще багато-багато інших, не менш почесних нагород.

Не думаючи про славу, працює у своїй творчій робітні в Будинку художника, а слава і в цьому році не забарилася. Одна з найпрестижніших премій у галузі живопису — премія
Антонія ван Дейка (м. Рим), присуджена нашому івано-франківському художникові Володимирові Гуменному. Від імені усіх друзів-митців вітаємо свого товариша з високим визнанням, зичимо й надалі творчих звершень, натхнення і перемог.

Марія Корпанюк.
Художниця.

Галичина / 13 грудня 2007 р.

Galychyna400