Дитяча художня студія Марії Корпанюк "Кольорові пальчики"

Творчо, кольорово, з медом

Саме так мусить минати дитинство, переконана художниця і поетеса Марія Корпанюк, котра, попри свою особисту творчість, довгі роки працює з дітьми, бо знає, що серед маленьких людей неталановитих немає. 1 червня пані Марія відкрила свою дитячу художню студію, а вже 5 липня в залі обласної Спілки художників її вихованці презентували виставку “Веселчині діти”, котра викликала широке зацікавлення у творчих колах міста. Як це, зрештою, бувало завжди, бо і виставка була не перша, і успіхи малолітніх художників непересічні. Кажуть, один знаний журналіст Прикарпаття уже взявся колекціонувати роботи учнів Марії Корпанюк.

Роботи Ані та Катрусі він купив по 50 гривень, діти залишили для родинного архіву кольорові ксерокопії і, можливо, зробили для себе вибір на користь професії художника – “найкращої у світі”.

Зі своїми вихованцями пані Марія малює гуашшю, бо та найкраще надається до втручання після висихання, медом – це найкраще для найменших і найбільш обдарованих, ліпить із глини, малює на склі, а головне – вчить їх дивитися на світ творчо й кольорово.

На вернісажі виставлено близько 200 робіт. Казкові тварини, пейзажі родом із дитячої уяви, екзотичні міста, квіти і рослини, домашні улюбленці, ангели, портрети рідних людей, а також роботи-метафори, котрі відкривають складний внутрішній світ їхніх авторів.

Улюблені художні матеріали Марії Корпанюк – глина і пастель, а ще – слово. Можливо, завдяки цьому тандему вона володіє абсолютним даром педагога, котрий не вчить дітей творити, а творить з ними нарівні, даючи світові майстрів.

Леся ТУГАЙ
“Галичина” / № 96-97 / 8 липня 2010 р.