Дитяча художня студія Марії Корпанюк "Кольорові пальчики"

Глина, фарби і дитячі пальчики…

Відомий не лише в мистецьких колах арт-проект “Марія Корпанюк і діти” існує вже близько п’яти років. Днями до Міжнародного дня захисту дітей у виставковій залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України відкрито чергову виставку дитячого малюнку вихованців студії Марії Корпанюк.

П’ять років тому все почалося із 13 обдарованих дітей, котрі виставили свої малюнки під час персональної виставки художниці М. Корпанюк. І це було дуже почесно. Далі дітей ставало все більше. Довелося організовувати персональні дитячі виставки з дорослим розмахом. Адже до майстра приходили найменші, талант котрих ще не зіпсували в школі, окремих приводили батьки, а ще частіше – бабусі чи дідусі, котрі не мали сумніву у великому майбутньому своїх онуків, а сьогодні вже гідно оцінили їхні спроби.

Сонце, що ходить по землі, перевернутий дім, коти, птахи, і багато Миколайчиків, котрі несуть подарунки, а ще квіти, кольорові пальчики (так називають свою студію учні Марії Корпанюк – Авт.), коти в коронах, зайці з метеликами, метелики з людськими обличчями, пінгвіни, двоголові дракони і багато інших незвичайних істот. Окрім цих 500 талановитих малюків, на виставці представлено ще стільки ж пластичних творів з глини. Вернісаж цього разу так і назвали – “Глиноманія. Фарбомагія”. До відкриття виставки діти та їхні помічники (а меценатів назбиралося чимало) видали, як це роблять зазвичай справжні професіонали, каталог із власними творами, однак підійшли до цієї справи оригінально. Бо сам каталог виглядає як дуже кумедна книжка із нестандартними фотографіями дітей, їхніми цікавими розповідями про своє життя, мрії та здобутки. Видно, що притаманна всім без винятку дітям креативність у вихованців Марії Корпанюк просто вирує.

“Наша студія ще маленька за віком, але тут працюють великі художники. Я думаю, що всі ми можемо оцінити ті малюнки, котрі малюють наші діти. Я дякую всім батькам, котрі приводять своїх дітей. Мине кілька років, і ці діти принесуть славу культурі нашого народу, вони стануть нашими колегами. Я дякую вам за радість спілкування з вашими дітьми, бо ви, може, не знаєте, які ваші діти цікаві, я бачу те, чого ви не бачите, бачу їх розкутими, коли вони творять. Мені вже цікавіше спілкуватися з дітьми, аніж з дорослими. Дорогі діти, дякую вам за вашу працю”, – сказала на відкритті виставки дитячих малюнків керівник мистецької студії Марія Корпанюк.

Спілкування під час вернісажу направду було цікавим, передовсім для дітей, адже вони прийшли до виставкової зали як творчі особистості – усі в стилізованих костюмах, з квітами для своєї накращої вчительки. Звісно, не всі діти, котрих так піднесено приймали відвідувачі виставки, у майбутньому стануть художниками, однак відчуття і потреба прекрасного їх, віримо, не покине.

Леся ТУГАЙ

“Галичина” / № 78-79 / 31 травня 2012 р.