Дитяча художня студія Марії Корпанюк "Кольорові пальчики"

“Це мій перший вітраж”

В Івано-Франківському художньому музеї відбулося вручення свідоцтв про закінчення Івано-Франківської державної художньої школи. Близько 70 вихованців Михайла Щерб’яка, Лілії Присяжнюк, Назара Кардаша, Ольги Шутко, Тетяни Скрипин, Августа Басюка та Марії Корпанюк влаштували в музеї виставку своїх робіт.

Юні художники представили різноманітні техніки: декоративний розпис, розпис на тканині, кераміці, живописні та графічні роботи. Найбільше привабив відвідувачів музею розпис на склі. За словами художниці Марії Корпанюк, техніку розпису на склі своїм учням вона показала цього року. Робити вітражі їм сподобалося, тому в експозиції представлено цікаві розписи пляшок, тарелів, вітражі.

Вражали роботи Ірени Хованець («Ангели і люди»), Юлії Шевченко («Мрія»), Андрія Березинського («Схід сонця»). А ще — власноруч змайстровані капелюшки на голівках деяких випускниць.

Розповідає випускниця школи-ліцею № 23, випускниця художньої школи Аня Бажан, авторка роботи «По той бік раю»:
— Це мій перший вітраж. Я собі уявляю рай, як щось гармонійне, де є життя, де людина вільна. Мені імпонують вогняні жовтогарячі кольори, тому саме їх використала в роботі. Спочатку я зобразила пташку на дереві, ніби жар-птицю, а потім вирішила, що їй буде самотньо, тому доповнила картину іншими деталями…

Назарій Мельничук на склі зобразив споруду художнього музею. Свою роботу він подарував музеєві, де вже кілька років поспіль випускники художньої школи проводять урочистості з нагоди її закінчення.

Леся ТУГАЙ

“Галичина” / 14 червня 2007 р.

На знімку: Зображення Художнього музею на склі (автор Назарій МЕЛЬНИЧУК)